Wakacje Wolnych Dzieci
Miejsce
Baza Baranówka
niedaleko Warszawy
bazabaranowka.pl
Termin
21 - 28 lipca 2024.

Cena

2650 zł.

Transport
Rodzice dowożą i odbierają dzieci we własnym zakresie.

Wiek
Zapraszamy dzieci w wieku 7 - 14 lat.

Kontakt
Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania
i udzielimy więcej informacji:
obozy@edukacjaprzygodowa.pl
tel. Magda - 501-325-472
tel. Anka - 513-922-929

Uczestnictwo
Do 25 maja zbieramy grupę 30 uczestników. Jest to warunek odbycia się obozu. Warunkiem uczestnictwa w obozie jest posiadanie sprawnego roweru i umiejętność jazdy na nim.
Zarezerwuj miejsce!Warunki Uczestnictwa
Obóz Edukacji Przygodowej
Wakacje Wolnych Dzieci to bardziej przestrzeń niż czas.
Przestrzeń pełna bliskości i wrażliwości.
Przestrzeń do bycia sobą i bycia częścią grupy.
Przestrzeń do odpoczynku i naturalnego odkrywania fascynującego świata.

Najważniejszym darem, jaki chcemy oferować dzieciom na naszym obozie jest wolność. Stwarzamy warunki, w których dzieci same mogą decydować o tym, w jakich zajęciach chcą wziąć udział, z kim chcą się bawić, co chcą robić. Bez sztywnych struktur ograniczających na co dzień ich twórczy potencjał. Wolność, z którą w parze nieodłącznie idzie nauka o umiejętnym stawianiu granic – tak, aby wszyscy wokół czuli się dobrze i bezpiecznie.

Dlatego właśnie tak wiele uwagi przykładamy do wspierania procesów grupowych i emocjonalnego rozwoju dzieci. Prowadzimy mediacje, dużo rozmawiamy, słuchamy z troską i empatią. Stwarzamy atmosferę akceptacji i życzliwości.

A przy tym nie brakuje nam pewnej dozy romantycznej lekkoduszności i spontaniczności. Uwielbiamy wciągające opowieści, gry fabularne i szalone przygody rodem z książek o Tomku Sawyerze i Pippi Langstrumpf. Jasne ogniska, ciemne noce, magiczne gwiazdy nad nami i długie, głębokie rozmowy o wspólnie zmyślonych światach... Tak właśnie wyobrażamy sobie Wakacje Wolnych Dzieci.

Program

Mamy wiele różnych planów i pomysłów. Na porannym kręgu planować będziemy zajęcia odbywające się w ciągu dnia. Będą to zajęcia grupowe takie jak: wariacje związane ze sztuką, muzyczno-taneczne, przyrodnicze, sportowo-wodne. Szykujemy także kilka specjalnych atrakcji takich jak gra terenowa, wieczorna wyprawa i własne pomysły dzieci. W tym roku organizujemy dwie wycieczki w trakcie trwania obozu: Park wspinaczki Julinek - całodniowa wycieczka rowerowa z obiadem Jednodniowy spływ kajakowy z dojazdem.

Czy nasz plan zostanie w całości zrealizowany? Na pewno nie. Przywiązujemy wielką wagę do indywidualnych potrzeb dzieci i ich własnych propozycji. Doceniamy moc swobodnej zabawy i spontanicznych aktywności. To one najlepiej integrują grupę, to one dają dzieciom największe możliwości rozwojowe. Każdego dnia będziemy szukali balansu między naszymi założeniami, na których nam zależy, a fantastycznymi pomysłami dzieci.
FAQ
Czy uczestnicy mogą zabrać swoje telefony?
Każde dziecko może zabrać na obóz swój telefon, jednakże poza wyznaczonym czasem będą one zebrane we wspólnie ustalonym miejscu. W nagłych sprawach prosimy o kontakt z opiekunem grupy. Czas na rozmowy z dziećmi zaplanowany jest na poobiedni odpoczynek - w tym czasie każdy będzie miał możliwość wzięcia swojego telefonu lub użycie urządzenia opiekuna. 

Jaki jest plan dnia?
Każdy dzień będzie się zaczynał od porannego kręgu, na którym będziemy wybierać aktywności na poszczególne bloki w ciągu dnia - po śniadaniu, po obiedzie i po kolacji (z wyjątkiem dni z wycieczkami). Czasem będziemy decydować się  na wspólną dużą aktywność, np. grę terenową, zabawy integracyjne, bitwę na wodę itp. Mamy wachlarz propozycji warsztatów i aktywności dla uczestników obozu takich jak: gry planszowe, zajęcia sportowe,  festiwal proszku holi, zajęcia artystyczne (linoryt, malowanie obrazów na płótnie, wyszywanie makatek, tworzenie biżuterii i breloczków, warsztat fotograficzny i nadruk własnego portretu na magnesie,  tworzenie własnych story cubes, warsztat Harrego Pottera (pisanie i lakowanie listów, różdżki i eliksiry), warsztaty przyrodnicze, wieczorne gry w RPG, letnie kino, ogniska, a może coś zupełnie innego... Najważniejsze jest dla nas podążanie za potrzebami uczestników, dlatego plan dnia będzie się często zmieniał.
W końcu to Wakacje Wolnych Dzieci :D

Czy mogę zrezygnować z obozu po wpłaceniu środków?
Istnieje możliwość zrezygnowania z wyjazdu. Jeżeli zrezygnujecie z obozu przed 31 maja 2024 całość wpłat zostanie zwrócona na konto, z którego dokonywany był przelew. Po 31 maja 2024 w przypadku rezygnacji zwrot nie obejmuje bezzwrotnej zaliczki w wysokości 1000 zł. 

 Jak wygląda proces podpisania umowy?
Po wypełnieniu formularza rekrutacyjnego otrzymacie od nas maila potwierdzającego wraz z Kartą Kwalifikacyjną. Karta Kwalifikacyjna z naszym i Waszym podpisem prawnie spełnia tę samą formę, co umowa - zgodnie z warunkami opisanymi na naszej stronie internetowej.

Czy dzieci mogą wybrać, z kim będą w pokoju? 
Jeśli Twoje dziecka chce być w jednym pokoju z rodzeństwem lub z przyjacielem/przyjaciółką, daj nam wcześniej znać. Nie obiecujemy, że uda nam się odpowiedzieć na wszystkie potrzeby dotyczące pokoi, ale będziemy się starać.

Czy rodzice mogą odwiedzać dzieci?
Podczas obozu nie ma przewidzianego czasu na odwiedziny.

Jakie są terminy płatności?
1000 zł - do 31 maja 2024.
1000 zł - do 30 czerwca 2024.
650 zł - do 10 lipca 2024.

Na jakie konto dokonywać wpłat?
Konto: Fundacja Edukacja Przygodowa
33 1140 2004 0000 3102 8028 9950
Tytuł: "[imię i nazwisko dziecka] obóz".

Czy będą publikowane jakieś relacje z wydarzeń obozowych?
Relacje będziemy udostępniać na wspólny dysk na adresy mailowe rodziców podane w karcie kwalifikacyjnej. Relacja będzie się pojawiała co dwa dni.

Czy koniecznością jest posiadanie roweru na obozie Wakacje Wolnych Dzieci?
Tak - to będą niezapomniane przeżycia  i wspaniałe wspomnienia :)

Czy mogę liczyć na zniżkę, zapisując więcej niż jedno dziecko?
Istnieje taka możliwość. W celu uzyskania zniżki, prosimy o kontakt indywidualny.

Jak, gdzie i do kiedy trzeba dostarczyć Kartę Kwalifikacyjną?
Wydrukowaną i wypełnioną kartę należy dostarczyć kadrze obozowej pierwszego dnia obozu.

Zapraszamy do kontaktu

Zachęcamy do przekazania 1% podatku na działalność Fundacji.
KRS: 0000792964.

Zapraszamy także do wsparcia naszej działalności poprzez przekazanie darowizny
przez poniższy przycisk PayPal lub na konto Fundacji:
13 1140 2004 0000 3502 7920 3520
Edukacja Przygodowa
ul. Sarenki 1,  Zalesie Górne
oraz
ul. Królewicza Jakuba 57, Warszawa Wilanów