Polecamy
Poznaj nasz świat

Książki, które spodobały się
dzieciom i dorosłym w Edukacji Przygodowej

"Rozumiemy się bez słów"
W świecie przyrody nieustannie toczą się "rozmowy". Niektórych nawet nie zauważamy, innych nie potrafimy zrozumieć. Ale ta książka może nam w tym pomóc!
"Fred. Psi ekopatrol"
Fred to nie jest zwyczajny pies. To prawdziwy świadomy ekolog! Oczytany, fachowo segregujący śmieci, specjalista od ekologicznego zmywania misek…
"Kiedy wzywa nas dzicz"
„Nasze relacje z istotami innymi niż ludzie mogą mieć bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie, naszego ducha i nasze poczucie integracji ze światem”
"Ostatnie dziecko lasu"
Książka, która radykalnie zmienia sposób myślenia o przyszłości – naszej i naszych dzieci.
"Gramy w zielone. Ekoteatrałki szkolne,
domowe i plenerowe"
Najnowszy zbiór sztuk teatralnych Kaliny Jerzykowskiej, entuzjastki teatru dziecięcego.
"Niezły Bigos"
"Niezły Bigos" to opowieść o chłopcu, który z determinacją stara się rozwikłać zagadkę tajemniczego sąsiada i jego psa. Czy pies jest z nim szczęśliwy?
"Sam Cukier"
Cukier dobry czy zły? Jak przekonać dzieci do zdecydowanego ograniczenia słodyczy w ich codziennym życiu? Spróbujmy razem!
"Ilustrowany inwentarz ptaków"
Ilustrowany inwentarz ptaków zawiera opisy i wizerunki 76 ptaków z różnych stron świata. Emmanuelle Tchoukriel sportretowała ptaki z precyzją i artyzmem godnymi przyrodników z minionych stuleci.
"Doktor Esperanto i język nadziei"
Poznaj chłopca, który stworzył swój własny język – i przyniósł nadzieję milionom.
"Cudowna podróż Freddiego Yatesa"
Freddie wiedzie pozornie uporządkowane życie. Kiedy odkrywa, że jego biologiczny ojciec prawdopodobnie żyje, postanawia z dnia na dzień wszystko rzucić, by go odnaleźć.
"Ucieczka z Krainy Czarów.
Prawdziwa historia Królowej Kier"
Los trzynastoletniej przyszłej Królowej wydaje się przesądzony: dziewczynka ma wyjść za mąż i objąć tron. Jednak czuje, że jej miejsce jest gdzie indziej...
"Brygada Brawurowych Kur"
Pierwsza część przezabawnej serii, idealnej dla czytelnika w każdym wieku!Myślicie, że kury żyją tylko w gospodarstwach, śpią w kurnikach i znoszą jaja? Nawet nie wiecie, w jakim jesteście błędzie...
"Papierowe serca"
Dan i Una. Dwie historie i co najmniej dwie tajemnice. Oboje trafili do szkoły, w której pozornie wolno robić wszystko, ale szybko odkrywają mroczne oblicze tego miejsca.
"Wszyscy jesteśmy geniuszami"
Co sprawia, że dzieci zostają geniuszami i otrzymują Nagrodę Nobla? Czym zajmowała się mała Maria Skłodowska-Curie? Dlaczego Nelson Mandela mieszkał w pałacu? O co walczyła Wisława Szymborska?
"Dwa, trzy, cztery – cyfry i numery"
Cyfry tworzą liczby i numery. Otaczają nas ze wszystkich stron. Są potrzebne i mogą oznaczać różne rzeczy. Dlaczego? Wystarczy zajrzeć do książki, żeby się przekonać.
"Dwa, trzy, cztery – wspólne spacery"
Każda wycieczka – czy do lasu, czy na bazarek może okazać się fantastyczną przygodą. Niektóre miejsca są wyjątkowe, a inne – całkiem zwyczajne.
"Dwa, trzy, cztery – słowa i litery"
W trzeciej książce w serii Joanna Bartosik z właściwym dla siebie wyczuciem i pomysłowością zaprasza do szukania ukrytych liter i pierwszych słów. Taka nauka to czysta radość!
"Linnea w ogrodzie Moneta"
Linnea pojechała do Paryża! I do Giverny, gdzie do dziś zachował się ogród malarza, Claude’a Moneta, tego, który tak pięknie malował nenufary!
"Tajemnica meczu"
Jak co roku w Valleby rozgrywany jest bardzo ważny mecz. Czy drużynie Valleby tym razem uda się pokonać drużynę miasta Sandby. Puchar błyszczy w słońcu, czekając na zwycięzcę. Lasse i Maja wytrwale kibicują. Nagle dokonują zaskakującego odkrycia...

"Mysz jak nie mysz"
Bajka o myszce marzycielce, wietrze, księżycu, wiatraku i babim lecie.
Pełna poezji proza Joanny Kulmowej dla małych, wrażliwych czytelników.
"O królu dębie i jego wspaniałym królestwie"
Na skraju pewnego lasu rósł dąb. Na piętrach jego gałęzi, na korze i wśród korzeni mieszkało wiele zwierząt. Ludzie znajdowali pod nim schronienie, cień – oraz dziwną otuchę, jaką potrafią dać tylko drzewa.

Zapraszamy do kontaktu

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania, opowiemy szerzej o Edukacji Przygodowej,
organizacji urodzin, wycieczek i półkolonii letnich!

Zapraszamy do wsparcia naszej działalności poprzez przekazanie darowizny:
Fundacja Edukacja Przygodowa
mBank
13 1140 2004 0000 3502 7920 3520
Edukacja Przygodowa
ul. Sarenki 1,  Zalesie Górne
oraz
ul. Husarii 16B, Warszawa Wilanów